JS NewsPlus - шаблон joomla Продвижение
Свічкова хода та мітинг-реквієм на Вірчиній Балці за участю молоді

Свічкова хода та мітинг-реквієм на Вірчиній Балці за участю молоді

Гортає пам’ять жалобні сторінки…

З метою гідного вшанування подвигу Українського народу, його визначної ролі у перемозі над нацизмом у Другій світовій війні, висловлення подяки всім борцям проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих воїнів, жертв війни, злочинів проти людяності,скоєних у роки війни, 8 травня по всій країні традиційно відбуваються урочистості до Дня пам’яті і примирення.
Для учнів навчальних закладів міста вже стало традицією збиратися в цей день на Вірчиній Балці – пам’ятній зоні Новобужжя. 
Вірчина Балка – це хвилююча повість про криваву історію Другої світової війни, що стосується не лише нашого краю. Вірчина Балка – наша історична пам'ять . Нацисти забили там і зарили в ямах сотні військовополонених, партизанів, підпільників і мирних людей, які не покорились їм. Тому в травні 1989 року було створено зону пам'яті « Вірчина Балка», облаштовано меморіальний комплекс. Сюди щороку в травневі дні приходить молодь, щоб перегорнути жалобні сторінки історії та вклонитися могилам земляків. 
Цього року в скорботній свічковій ході взяли участь учні ЗОШ №1, ЗОШ №7, ЗОШ №4.
Мітинг-реквієм проведено за участю педагогів та учнів Новобузької ЗОШ № 7. Діти та дорослі згадали про буремні часи нацистської окупації, про трагічні події, які розгорталися на Вірчиній Балці , зачитали моторошні спогади очевидців тих страшних страт, вшанували хвилиною мовчання пам’ять про загиблих і закатованих. А потім запалили свічі пам’яті, вшановуючи кожного воїна, який не дожив до наших днів, кожну живу душу, яка прийняла мученицьку смерть від руки поневолювача, та поклали квіти на могили полеглих. Особливо щемливо прозвучало звернення до молоді від почесного голови районної ветеранської організації Івана Івановича Мельніченка. Також разом з молоддю участь у вшануванні пам’яті взяли представники старшого покоління. Закінчили захід молитвою за Україну та закликом – нехай твориться мир на землі!

Новобузька районна державна адміністрація

Відео

Прочитано 511 разів