JS NewsPlus - шаблон joomla Продвижение
Що заважає розвитку місцевого самоврядування ‒ думка міського голови Нового Буга

Що заважає розвитку місцевого самоврядування ‒ думка міського голови Нового Буга

Під час Регіональної платформи Миколаївського відділення Асоціації міст України, що проходила у місті Вознесенську, обговорювалися актуальні проблеми місцевого самоврядування та законодавчого їх вирішення. Новобузький міський голова Максим Лагодієнко, звертаючись до депутатів Верховної Ради Тараса Креміня та Ігоря Бриченко, окреслив три актуальні проблеми.

Першою, на його думку, є вкрай незадоволений стан інфраструктури у районах області, особливо у Новобузькому районі. Звертаючись до депутатів Верховної Ради, він наголосив про необхідність законодавчого сприяння збільшення контролю ОМС над дорогами від виділення коштів і контролю якості до розробки проектно-кошторисної документації і контролю руху по цим дорогам.

 «Нема доріг ‒ нема інвесторів, нема інвесторів ‒ нема розвитку території. Щоб громади розвивалися, потрібно, в першу чергу, вкладатися в інфраструктуру», ‒ сказав Максим Лагодієнко.

 Новобузький міський голова нагадав про необхідність прийняття закону про службу в органах місцевого самоврядування. На його думку це допоможе зрівняти у статусі та заробітних платах працівників ОМС з держслужбовцями та допоможе вирішити кадрове питання.

 «Як ми зможемо залучити якісні кадри, якщо люди невпевнені у своїх перспективах», ‒ наголосив Максим Лагодієнко, ‒ Проблема низьких зарплат ‒ це ще і шлях до корупції». Голова Новобузької міської ради підняв проблему особистої безвідповідальності депутатського корпусу. На його думку, часто депутати місцевих рад поводяться непрофесійно та безвідповідально до своїх обов’язків, як представники населення, що мають керувати життям громади. На думку Максима Лагодієнка це може відбуватися через різний рівень відповідальності між головами та депутатами місцевих рад.

 «Якщо голова органів місцевого самоврядування за щось відповідає, то депутати ‒ ні. В разі чого ‒ то голову звільнили, а депутати працюють, ‒ вказує на невідповідність Максим Лагодієнко, ‒ В законі має бути передбачено автоматичне переобрання. Тоді люди мають дати оцінку, переобираючи і голову, і увесь депутатський корпус.

 

Новобузький міський голова навів приклад Миколаївської міської ради та попросив народних депутатів звернути увагу на необхідності законодавчо закріпити відповідальність і голови, і депутатського корпусу.

 «Законодавчо повинно бути розширено повноваження голови, оскільки він сьогодні є заручником ситуації, ‒ вважає Максима Лагодієнко, ‒ Якщо більшість в раді затверджує програму діяльності голови, тоді голова має отримати час на реалізацію цієї програми і має сам підбирати собі заступників і команду. Відповідно, голова за цей час працює і звітує, а мешканці і депутати мають дати йому оцінку. Призначення заступників депутатами ‒ погана практика».

 Отже, за думкою Новобузького міського голови Максима Лагодієнка: розвитку місцевого самоврядування заважають багато питань, але серед них він виділяє три найголовніше ‒ це погана інфраструктура, особиста безвідповідальність депутатів та відсутність закону про службу в органах місцевого самоврядування.

Прочитано 968 разів