JS NewsPlus - шаблон joomla Продвижение
15 січня буде урочисте відкриття барельєфу Момотенко О. І.

15 січня буде урочисте відкриття барельєфу Момотенко О. І.

15 січня о 12 годині в центрі міста Новий Буг, по вулиці Леніна, буде урочисте відкриття барельєфу встановленого на пам'ять герою України Олександру Івановичу Момотенко. В честь героя також названо парк в якому встановлено барельєф

Олександру Іванович народився 15 січня 1915 року в бідняцькій сім'ї села, яке потім стало районним центром та містом Новий Буг Миколаївської області. Українець.

Батьки були селяни. Батько - Іван Олексійович Момотенко, мама - Параска Іванівна Цегельна. Коли померла мама, йому, старшому з дітей, виповнилося лише дев'ять років. За роки досвіду його батько одружився і в новій сім'ї народився ще один синВаня.

У 1931 році, закінчивши педагогічні курси, був направлений учителем молодших класів у с. Калинівку Новобузького району. Комсомолець.

У 1937 році, як секретар рабкома ВЛКСМ був висунутий в депутати районної ради з Ул'янівському виборчому округу і обраний ним.

На початку 1939 року переїхав до Миколаєва. Працював заввідділом селянської молоді обкому комсомолу.

У 1941 році, коли почалася Велика Вітчизняна війна, перший секретар обкому був покликаний в армію і на цю посаду був обраний Момотенко.

з грудня 1941 року перебував у Червоній Армії і воював на фронтах Вітчизняної війни.

У травні 1945 року повернувся з госпіталю після важкого поранення в своє рідне місто. Через деякий час приступив до роботи в обласному комітеті партії, спочатку інструктором у військовому відділі, потім заступником завідувача відділом.

У 1951 році був обраний першим секретарем Центрального райкому партії, а в 1954 році - секретарем обкому Компартії України. 12 років працював головою обласного комітету народного контролю - до 1986 року.

З 1987 року 25 років був  головою Миколаївської обласної організації ветеранів України, м. Миколаїв.

Помер вночі 17 серпня 2012 року. Вічна пам'ять герою України.

 Поховано Олександра Івановича в Миколаєві на Мешковском кладовищі 

Біографія взята з people.su

Прочитано 3266 разів